Jdi na obsah Jdi na menu
 


Je tomu sotva pár týdnů, kdy vstoupil v platnost (nebo spíše neplatnost) protiústavní zákon (více tady ) o placení zdravotní péče - a už některým 'lékařům' zachutnaly peníze od pacientů na tolik, že navrhují ZVÝŠENÍ poplatků!!!


Viz článek z 30.1.08

Koalice soukromých lékařů, která sdružuje 15 tisíc doktorů, navrhuje, aby pacienti v některých případech platili vyšší poplatky než dosud. Za ošetření v ordinaci, kde pacient není registrován, a za návštěvu lékaře v bytě by lidé měli platit 90 korun namísto současných 30 korun.

30. 1. 2008 12:46 - PRAHA

"Shodli jsme se na potřebě takové zákonné úpravy, podle níž by regulační poplatek 90 korun platil pacient při poskytnutí vyšetření u lékaře v primární péči, tedy praktika, pediatra, gynekologa, zubaře a není u něj registrován. Tento poplatek by se platil i při návštěvě lékaře u pacienta,“ řekl to ve středu Právu mluvčí uvedené koalice Jiří Pekárek, který je současně prezidentem České stomatologické komory.

Na dotaz, od kdy by se tento vyšší poplatek měl hradit, dodal, že to nezáleží na nich, ale na zákonodárcích.

"Budeme se tím seriózně zabývat,“ řekl Právu Tomáš Cikrt, mluvčí ministerstva zdravotnictví. "Lze to vzít v úvahu po půl roce, kdy chceme dopad poplatků vyhodnotit a navrhnout případné změny,“ dodal.

Jelínek: je to v zájmu pacienta

Místopředseda Sdružení praktických lékařů Jan Jelínek odůvodnil vyšší poplatek tím, že by pacient měl být motivován k racionálnímu chování.

"Měl by jít nejdříve ke svému praktickému lékaři, který ho zná, léčí ho, a teprve když je potřeba, měl by navštívit lékaře, k němuž ho jeho praktický lékař doporučí. To je ideální cesta pro pacientovo zdraví,“ řekl Jelínek.

Podle něj zároveň tato cesta je nejekonomičtější. "Každá další klička, obcházení této cesty, je na úkor kvality péče o pacienta, protože pacient přichází k lékaři, který ho nezná, komplikuje tím vyšetření, prodlužuje ho a prodražuje. Proto taková to cesta by měla být zatížena vyšším regulačním poplatkem,“ uvedl Jelínek.

Více konzultací po telefonu

Podle koalice soukromých lékařů došlo v ordinacích k mírnému snížení návštěvnosti, ale to je dáno tím, že se pacienti "předzásobili lékařskou péčí“. Větší zájem je také o konzultace po telefonu.

Hovorka podpoří návrh ČSSD na zrušení poplatků

Koalice je proti jakýmkoli výjimkám z placení poplatků, jak o ně usiluje například lidovecký poslanec Ludvík Hovorka. Ten chce, aby byly osvobozeny od poplatků děti do 18 let. Je také připraven podpořit i návrh sociálních demokratů, který má Parlament projednávat příští úterý, v němž se navrhuje zrušení všech poplatků.

Hovorka návrh podpoří proto, aby prošel do druhého čtení, a pak se diskutovalo o úpravě stávajících poplatků pro určité skupiny obyvatel, zejména děti a důchodce.

Doktor Pavel Neugebauer ze Sdružení pediatrů se ale domnívá, že děti do 18 let by z poplatků být vyňaty neměly. "Když rodiče koupí dětem mobil už v první třídě a dokáží platit kredit, pak nevím, proč by neměli platit 30 korun za návštěvu lékaře,“ uvedl.

Václav Pergl, Právo


Všiměte si prosím jednoduché psychologické manipulace, jak se nám snaží zdělit, že veškeré zyvšování poplatků a zavádění nových, je vlastně V NAŠEM ZÁJMU!!!

Ano, takto chutná moc, nad námi pacienty a občany!!! A čím více jim dovolíme, a čím větší jim dáme pravomoci, tím více se to v budoucnu obrátí proti nám!!! Kdyby občané vzali rozum do hrsti, a odmítli již od začátku pratit tyto protiústavní zlodějské a neoprávněné poplatky, nebyli by po čtyřech týdnech snahy o jejich zvyšování, ale byli by zrušeny! Nebo snad věříte, že kdyby 100% lidí odmítlo zaplatit, že by všechny lidi v naší zemi lékaři a pojišťovny zažalovali? Že by všem vzali exekučně majetek? NEBO ŽE BY SNAD VŠECHNY LIDI ZAVŘELI??? NE!!! Ti co si tuhle maškarádu vymysleli, by chodili kamálama, protože by se báli slušným lidem přijít na oči. Takhle si jen snadno dokázali, jak jsou lidi hloupí, a že půjdou a mlčky zaplatí vše, co jim kdo rozkáže, a tak si jen připravují půdu pro postupné zvyšování veškerých poplatků, a zavádění nových, čímdál nesmyslnějších! A tak se jednou my, nebo naše děti, možná dočkají poplatků za čerpání vody z vlastní studny (tento poplatek je již plánován), poplatek za dýchání vzduchu (ještě k tomu smogového a chemického), poplatků za spánek (to by si státní pokladna namastila - třeba 10 kč x 8 hodin denně za každého občana), poplatky za to, že můžete ráno vstávat a večer usínat a podobně...

Zdá se vám to absurdní????
Myslíte, že je to nereálné a přehnané?
NE!

Zeptejte se nejstarších lidí ve svém okolí! Nebo si představte, že se přenesete v čase o padesát až sto let zpátky - a zkuste lidem říci, že v našem století budou platit státu za to že:
- bydlí - ne jen že si ze svého postavíte střechu nad hlavou, ale platíte za to že pod ní býváte (každoroční daň z nemovitosti)
- za to, že přijedete do města a postavíte někde svůj kočár - auto, neboli vozidlo (poplatky za parkování)
- že se bude platit za vodu! které jak jsou zvyklí je všude dost a která patří všem - studny, studánky, potoky - (dnes průměrně 10 kč za 1,5 vody v obchoďáku)
- že se bude platit za používání cest, a pokud chcete někam dojet, musíte to řádně zaplatit (mýtné, rozšiřující se postupně mimo dálnice, a během pár let plánované rozšíření i na osobní vozidla!)

- a jistě by se při troše snahy našlo spousta dalších věcí, za které se dnes platí, a nikomu na tom už ani nepřijde nic divného, přesto ve své podstatě jsou tyto poplatky ABSURDNÍ, NEOPRÁVNĚNÉ, nebo alespoň PŘEHNANĚ VYSOKÉ. Copak platíme státu malé daně, aby se za ně dokázal postarat o základní potřeby občanů? Jako jsou cesty, lékařská péče, voda pro všechny a podobně! Výmluvy že na to stát nemá, jsou lživé a zavádějící, vzhledem k tomu, že stát má na sposty jiným nepotřebných věcí! Že vozí své poslance na služební cesty do thaiska, na hawai a podobně (prý udržovat nějaké politické vztahy - no jako by nám snad hawaičané měli vyhlásit válku když tam nepřijedou), mají na to,a by posílali naše vojáky zabíjet lidi a bojovat do zemí třetího světa, do íráku a podobně, utrácí za gripeny (jejich nákup jako zbytečný označilo i NATO a česku jejich koupi nedoporučilo), dělá daňové prázdniny koncernům, kteří sem přijdou vystavit fabriky a v závěru zaměstnaní třetinu lidí než slibovali, k tomu nabídnou zíkladní plat 53 kč hrubého/hod a tak jejiní pracovníci tam jsou námezní dělníci z ukrajiny, slovenska a polska; po třech letech koncern ukončí výrobu a kůli výhodnějším podmínkám se přestěhuje více na východ - a vláda není dostatek sil, požadovat promrhané a odpuštěné peníze a miliardové investiční pobýdky požadovat zpět!!!

Na co si tam vlastně ty darmožrouty nahoře platíme? Na to,a by se tam váleli za naše peníze a Pracovali místo pro nás - proti nám?!!!

Kdy se konečně najdou lidé, kteří se s tím rozhodnou něco udělat???

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář