Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na těchto stránkách se budou oběvovat informace o tom, jak je náš život ovlivňován, a bohužel i omezován tím, co jsme se tu rozhodli nazývat slovem SYSTÉM. 


Co je to SYSTÉM???

Tento SYSTÉM jsme si kolem sebe vytvořili sami - my lidé. Vznikal postupně snad už od dob, co lidé slezli ze stromu a obydlili první jeskyni. Samozřejmě že jistá pravidla při lidském soužití jsou nezbytná (jelikož člověk není tvor uvědomělí, a není alespoň na úrovni většiny zvířat, aby neubližoval členům 'tlupy' nebo svého živočišného druhu ;-) ). Ovšem množství a složitost těchto pravidel hraničí se strátou soukromí, svobody slova, svobody projevu a svobody žití.

Je to velmi dobře propracovaná změť pravidel, vyhlášek, zákazů a nařízeních, která nám mohou usnadnit život, a nebo ho také - a to je bohužel častější - pořádně omezovat a ovládat. Tato linie systému se táhne od těch nejméně nápadných míst, jako jsou mikro politická rozhodnutí na úrovni obcí a měst, přes státní moc, zákony a úřady, až po kontinentální úroveň typu Evropská Unie až nakonec dojde k celosvětovému globálnímu ovládání světového dění mocnými průmyslovými karteli.

Je to natolik složitá a zamotaná a důmyslně propracovaná síť, že je téměř nemožné se vymanit z jejího dosahu. Byla záměrně vytvořena k tomu, aby omezovala a svazovala naše životy, a vedla nás k činnostem, které bychom jinak ani nedělali, ale které jsou ku prospěchu vyšších státních mocí a systému. Dá se to přirovnat k pavoučí síti, která se zkládá z těch nejjemnějších nitek a vlákének, avšak tak důmyslně spletených, že oběť nemá šanci se z nich vymatit, a tak je vysávána, dokud má co nabídnout.Bohužel se dostáváme do situace, kdy se tento systém, otáčí proti nám. Civilizace nám sice usnadnila v mnohých věcech život, a přinesla spoustu užitečných vynálezů... Bohužel každá mince má dvě strany - 'zvyšující se životní úroveň' nás nutí pořizovat si spoustu nových přístrojů a techniky, v zájmu pohodlí, ale ty jsou zpětně závislé na dalším zdroji aby mohli fungovat. Ať už je to elektřina, voda, baterie, náplně a další dodatečné potřeby. Ty samozřejmě 'něco' stojí, a tak nám začně tento vynález pomalu a nenápadně vytahovat další pravidelné částkly z naší kapsy. A technika si nás začně pomalu omotávat kolem prstu... Příklad: Koupíte si televizi, ale k ní samozřejmě potřebujete satelit, anténu nebo setupbox. Musíte začít platit televizní poplatky (rok od roku se zvyšující a neúměrné 'kvalitě' vysílaných pořadů). No a proto, že v televizi věčně nic nedávají, rozhodnete si pořídit video nebo dvd přehrávač. Fajn věc, kdo by se občas nepodíval... Ale samo o sobě fungovat nebude, takže zajdete do obchodu, a sáhnete pěkně hluboko do kapsy, abyste si koupili předražené nosiče. Za několik stovek zboží, o hodnotě pár desetikorun, na kterém ze obohacují příživnícy značky OSA a podobně. I když se rozhodnete si nahrát filmy z televize, nebo dokonce vlastní rodinné záběry, zaplatíte v ceně prázdného nosiče peníze OSA, a lidem, které jste nikdy ani nevyděli. Po té, co si časem obstaráte přijatelnou filmotéku, a myslí te si, že jste už vyhráli,
čeká vás pěkné překvapení. A to jen za předlokladu že budete optimističní a budete spoléhat na to, že vás váš milovaný přístroj nezklame, a vy nebudete muset platit tučnou opravu, nebo po pár letech dokonce kupovat nový. Je to překvapení ve formě tučného účtu za elektřinu, kterým vás poctí ČEZ měsíc co měsíc. A při současném trendu zdražování energií, nebudete za chvíli vědět, jestli vám ČEZ posílá účet za provoz vašeho technického miláčka, nebo je to cena za nový televizor. Jenže vy zaplatíte. Možná zaskřípete zuby, zanadáváte v hospodě u piva s kamarády, ale to je vše. Nikdo už nenajde v sobě tu sílu, poslat ČEZ perným dopisem do (_!_) s tím, že za takovou cenu si tu energii mohou klidně nechat (slušně řečeno). Nikdo se televize a videa nezbaví. Proč, vždyť je to pohodlné, už jste si zvykli... a investovali jste přece spoustu peněz do kazet a dvd, tak je přece musíte využít, abyste 'ušetřili'. A tohle je jen jeden z mnoha příkladů, jak podléháme, a stáveme se pro vyšší koncerny slepicí snašející zlatá vejce. A tak tisíce a miliony lidí podléhají civilizačním vymoženostem, které je pomalu, ale jistě, začínají zotročovat a vysávat.

pokračování příště
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář